a.  Utkání jsou řízena podle oficiálních pravidel České florbalové unie.
c. Utkání se hrají s třemi hráči v poli a jedním brankařem.
d. Hraje se systémem každý s každým dvakrát. Po základní části následuje play-off.
e. Systém play-off bude upřesněn v průběhu soutěže.

2. ROZHODČÍ
a. Utkání řídí 1-2 rozhodčí, které nominuje hlavní pořadatel.
b. Počet rozhodčích bude určován podle předpokládané kvalitě utkání.

3. TERMÍNY
a. O termínech utkání informuje organizátor vedoucí týmů min. s měsíčním předstihem.
b. Pořadatel si vyhrazuje právo ve výjimečných případech změnit termín utkání.

4. PŘELOŽENÍ UTKÁNÍ
a. Každý tým má právo na max. jedno přeložení zápasu, pokud s nový termín akceptuje soupeř.
b. Požadavek na přeložení termínu zápasu musí být ohlášen nejpozději 48 hodin předem.

5. KONTUMACE
a. Zápas je kontumován, pokud tým nenastoupí do zápasu či nevyplní zápis o utkání.
b. Je tolerováno zpoždění 10 minut, v případě opakovaného zpoždění pouze 5 minut.
c. Zápas je kontumován, pokud tým požaduje přeložení méně než 48 hod. před začátkem utkání.
d. Zápas je kontumován, pokud do hry zasáhne hráč, který nebyl uveden na soupisce.
e. Zápas play-off/down je kontumován, nastoupí-li hráč, který neodehrál min. 2 zápasy v zákl. části.

6. HRACÍ ČAS
a. Hrací čas je 2x 13 minut. Poločasová přestávka je 4 minuty. Mezi utkáními je přestávka 10 min.
b. Hraje se hrubý čas. Časomíra se stopuje jen při gólu, vyloučení, zašlápnutí míčku, zranění atd.
c.  Pro play-off a play-down si pořadatel vyhrazuje právo zavedení čistého času.

7. ZÁPISY O UTKÁNÍ & SOUPISKY
a. Hosté musí odevzdat zápís s vyplněnou soupiskou nejpozději 15 min. před začátkem utkání.
b. Domácí musí odevzdat zápis s vyplněnou soupiskou nejpozději 5 min. před začátkem utkání.
c. Termín odevzdání domácího týmu se posouvá o zpoždění hostů.
d. Nedodržení časového limitu je penalizováno jednou brankou za každých 5 min. zpoždění.
e. Rozhodčí mají právo provést kontrolu občanských průkazů hráčů uvedených v zápise.
f. Nastoupil-li do zápasu hráč, který není uveden v zápise, obdrží ČK a 5minutový trest.
g. Novou či aktualizovanou soupisku je nutné doručit na email pořadatele  den před utkáním.

8. PŘESTUPY
a. Přestup je povolen pouze do poloviny základní části soutěže.
b.  K přestupu je nutný písemný (emailem) souhlas hráče a obou týmů.
c. Po přestupu je nutné zaslat pořadateli zaktualizované soupisky.
d. Hráč v poli nesmí nastupovat za více, než jeden tým.
e. Každý tým má nárok na zapůjčení gólmana z jiného týmu, max. však pro 4 zápasy.